O mnie

Tańczę od dziecka. Zaczynałam w jednym z bielskich domów kultury pod okiem Pani Grażyny Sikory. Taniec był dla mnie zawsze czymś znacznie ważniejszym, niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu. Od zawsze był nie tylko polem rozwoju osobistego, ale także trafnym środkiem wyrazu siebie oraz idealnym sposobem na zachowanie aktywności fizycznej. Był i dalej jest pryzmatem dającym pozytywny obraz życia i sposobem na nieustanne aplikowanie sobie kolejnych dawek endorfin do krwi. Plusów wynikających "ot tak przy okazji" z potrzeby tańca jest bardzo dużo i to tym bardziej od zawsze mobilizowało mnie do dalszej pracy nad progresem na tym polu.


Nie ukrywam, że po drodze miałam też ogromne szczęście, bo trafiłam na instruktorów, którzy swoją pasją do tańca i profesjonalizmem w nauczaniu wybranych technik tanecznych wpłynęli na moje postrzeganie sztuki, jaką jest taniec. Znacząco wpłynęli także na kształt stosowanych teraz przeze mnie narzędzi pedagogicznych. Wśród moich nauczycieli na pewno wymienię: Martynę Spyrę, Edytę Lanc, Daniela Pancerza, Eryka Januszyka, Piotrka Wróbla, Anię Zając i Ewelinę Tomiczak. Od nich nauczyłam się najwięcej i niepodważalnie właśnie to, że się na nich w swoim życiu natknęłam, przywiodło mnie w miejsce, w którym jestem obecnie. Przez lata szkoliłam się też w ramach licznych kongresów tanecznych, m.in podczas kilku edycji: Festiwalu Cubano w Bielsku-Białej, Warsaw Salsa Festivalu El Sol, Bachaturo w Warszawie, Cuban Warsaw Festivalu w Warszawie, Tirate un Paso w Krakowie, II Kongresu Reggaeton vs Dancehall w Katowicach, Calle de Timberos we Wrocławiu, Mini Festiwalu Cubano z kubańskimi instruktorami w Bielsku-Białej i podczas kilku innych eventów, na których zajęcia prowadzili zagraniczni instruktorzy. Namiastka informacji na ten temat znajduje się (wraz z rekomendacjami wystawionymi za moje działania instruktorsko-artystyczne) w zakładce: Doświadczenie taneczne.


Przede wszystkim specjalizuję się i też w dalszym ciągu staram się nieustannie rozwijać w stylach kubańskich. Zaczęłam od salsy kubańskiej, potem wymienieni wyżej specjaliści w tym temacie wprowadzili mnie w ogrom tanecznego aspektu kultury afrokubańskiej. Rumba, son, afro, cha-cha, reggaeton... Zakres tańców afrokubańskich jest tak szeroki, że tajniki technik, rytmiki i genezy każdego z tych odłamów można poznawać przez kolejne długie lata.


Ze wszystkich stylów przeplatających się z kulturą kubańską, największą radość zawsze sprawiał mi Reggaeton. Narodził się w Puerto Rico, ale stopniowo rozwijał się również na Kubie. Reggaeton uczony już później przez zeuropeizowanych kubańskich instruktorów, ma dużo ciekawszą i bardziej rozbudowaną formę. Co raz więcej ludzi chce się nauczyć tańczyć w tym stylu, co tym bardziej zachęca mnie do pracy nad propagowaniem Reggaetonu w Polsce.


Ponad to bardzo lubię prowadzić zajęcia z kobiecych stylingów. Lubię przekazywać dziewczynom wiedzę, o tym jak się poruszać, by wyglądać na parkiecie powabnie, seksownie i z wdziękiem. Takie zajęcia to nie tylko kurs tańca. Na ten temat więcej do poczytania w zakładce Lady Stylingi.


W tej chwili prowadzę kursy taneczne głównie dla dorosłych m.in. w Bielsku-Białej, w Krakowie i w Katowicach. W Krakowie mam przyjemność prowadzić regularne kursy wraz z Danielem Pancerzem w jego szkole salsy Salsa House. Prowadzę także lekcje tańca dla dzieci w różnym wieku. Chętnie podejmuję się również jednorazowych warsztatów wyjazdowych, najczęściej organizowanych weekendowo w innych miastach Polski. Prowadziłam już warsztatowe sety we Wrocławiu, w Krakowie, w Katowicach i w Warszawie, a podczas większych wydarzeń m.in. podczas Warsaw Salsa Festival El Sol, Cubano Family Weekend w Katowicach, Calle de Timberos we Wrocławiu, Tirate un Paso w Krakowie, II Kongresie Reggaeton vs Dancehall w Katowicach, Cuban Warsaw Festival by Bachaturo Warszawie. Więcej informacji o moich kursach i warsztatach w zakładce Grafik zajęć - zapraszam do zapoznania się.


Jestem także współzałożycielką tanecznej grupy eventowej Diamonds, oferującej pokazy podczas eventów i imprez okolicznościowych. Praca w takim zespole również rozwija pod wieloma względami i zakładam tu progres nie tylko na polu artystycznym. Więcej informacji na temat zespołu na stronie www.diamonds-taniec.pl oraz w zakładce Taneczne show

.

Przy tym wszystkim lubię angażować się w różnego rodzaju projekty artystyczne, gdzie potrzebni są tancerze – w tym np. w pracę przy kręceniu teledysku, pokazy podczas koncertów, itp.


Od 2017 jestem także właścicielem jednego z bielskich studiów tańca: DANCE#LOVEit. Zapraszam do zapoznania się z ofertą studia na www.danceloveit.pl.

 

O mnie - lekcje tańca, instruktor tańca, reggaeton, cuban styling, Bielsko-Biała, Kraków

O mnie - lekcje tańca, instruktor tańca, reggaeton, cuban styling, Bielsko-Biała, Kraków

O mnie - lekcje tańca, instruktor tańca, reggaeton, cuban styling, Bielsko-Biała, Kraków

O mnie - lekcje tańca, instruktor tańca, reggaeton, cuban styling, Bielsko-Biała, Kraków

O mnie - lekcje tańca, instruktor tańca, reggaeton, cuban styling, Bielsko-Biała, Kraków

Współpracuję z: