Rumba w Salsie Kubańskiej, czyli co robić kiedy on puszcza Twoje ręce i zaczyna tańczyć Rumbę?

28-08-2017

Bez żartów! Tak jak w temacie! :) W Bielsku-Białej króluje głównie Salsa Kubańska. Rumba z kolei jest jednym z ważnych odłamów kultury kubańskiej, przez co namiętnie wplatana jest zarówno rytmicznie jak i tanecznie w Salsę w parze i w Salsę solo czy też w szalone Suelty. Chcąc nieco rozjaśnić temat stylingu damskiego w tym odłamie tanecznym, już od 06.09.2017 zapraszam na całkiem świeży kurs Rumby w Salsie Kubańskiej. Będziemy spotykać się przez 3 miesiące w każdą środę o 18:30. Kurs ten jest przeznaczony dla Pań już tańczących Salsę zarówno w parach jak i solo. Oficjalnie określam go jako "od podstaw" mając tu na myśli podstawy Rumby Kubańskiej. Ponieważ chcę Was nauczyć dziewczyny w jaki sposób łączyć Rumbę z Salsą i jak na Rumbę w Salsie reagować, podstawy salsy muszą tu być już opanowane :)


Podczas zajęć przerobimy podstawy Kubańskiej Rumby dla Pań. Zatańczymy zarówno do rdzennej Rumby, jak i wpleciemy jej elementy w styling salsowy. Wszystko po to, żebyście się swobodniej poczuły na parkiecie kiedy zabrzmi wstawka Rumbowa, albo kiedy partner puszcza Twoje ręce i uparcie zaczyna tańczyć Rumbę... na tych zajęciach dowiesz się, jak na jego rumbowe ruchy odpowiedzieć :) Możesz też ewentualnie zagiąć partnera, jak sama nagle zainicjujesz Rumbę ;) Oczywiście zapraszam też Panie, które mają ochotę odświeżyć sobie podstawy raz jeszcze :)

* Start: 06.09. 2017 godz 18:30 w każdą środę
* cykl dwunastu spotkań od 06.09. do 22.11
* obowiązują zapisy
* nie ukrywam, że zależy mi na stworzeniu regularnie uczęszczającej grupy, abyśmy sprawnie posuwały się z tematem do przodu i abyście dziewczyny jak najwięcej z tego kursu wyniosły
* zajęcia dla Pań tańczących Salsę Kubańską w parach, dla Pań tańczących Salsę solo, dla Pań, które chcą podrasować swój taneczny styling i złapać całkiem nowy ruch (żeby do tego kursu przystąpić, trzeba znać podstawy salsy)
* koszt karnetu to 60zł za 4 zajęcia ważny przez 30dni
* akceptujemy kartę Benefit, Fit Profit, OK System, Rodzina +
* zajęcia będą odbywać się w Studiu Tańca South Motion ul. Powstańców Śląskich 6 w Bielsku-Białej (od września zmieniamy nazwę na DANCE#LOVEit)
* pytania i wątpliwości kierujcie dziewczyny przez facebooka Dance Class by Asia Sieja lub telefonicznie: 661162951

W programie:
- krok podstawowy Rumby (praca rąk, ramion, bioder, balans, rytmika)
- Cachan - rumbowy krok / element przydatny w przemieszczaniu po parkiecie (rytmika, praca rąk, ułożenie ciała, balans, różne wersje cachana)
- Marco Abre Marco Sierra - kolejny krok rumbowy, gdzie oprócz pracy nóg omówimy resztę, od balansu po pracę bioder i rąk
- Caballo - element przydatny też w improwizacji na salsowym parkiecie
- przykładowe zasłony przed vacunao (te prostsze i te w połączeniu z zakładkami)
- zatańczymy do Rumby Guaguanco
- poćwiczymy też reakcję na rumbowe rytmy w salsie / w timbie
- zatańczymy z chustami i bez materiału w rękach
- to nie wszystko co mam w planach, ale o tym już na kursie :)

- link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1642726612405306/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Zapisy przez poniższy formularz, kliknij w ten link:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2P2GHx_MeiqtxpYZizuzGQG3PR0BZSsUxtWnUB6Cc7VNg4g/viewform