Nowa grupa Reggaetonu od stycznia w Bielsku-Białej!

29-12-2016

Już w styczniu stratuje nowa grupa Reggaetonu w Bielsku-Białej! Zaczniemy od podstaw! To bardzo energetyczny gatunek muzyki i tańca, pochodzący z Puerto Rico, a w tej chwili mocno rozpowszechniony także na Kubie. Czasem określany jest mianem latynoskiego hip-hopu. To zajęcia zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet! Oprócz zmysłu tanecznego, Reggaeton idealnie rozwija również koordynację i równowagę. Zapraszam na lekcje w każdy czwartek o 20:00 na ul. Powstańców Śląskich 6 w Bielsku-Białej. Zapisy pod numerem telefonu 661162951 ub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Reggaeton to bardzo energetyczny gatunek muzyki i tańca, pochodzący z Puerto Rico, a w tej chwili mocno rozpowszechniony także na Kubie. Czasem określany jest mianem latynoskiego hip-hopu.  Reggaeton tańczą zarówno kobiety jak i mężczyźni, dlatego w zależności od interpretacji muzyki może być zmysłowy bądź wysiłkowy. Mocny charakterystyczny bit zwany Dem Bow stanowi rdzeń Reggaetonu i narzuca jego pulsujący muzyczny flow, zaś inne kubańskie nurty taneczne urozmaicają jego choreografię. Taniec ten charakteryzuje się szybkim bądź umiarkowanym tempem, a przy okazji podnosi poziom izolacji i gibkości ciała. To styl zarówno dla wymagających tancerzy, szukających całkiem świeżego ruchu choreograficznego, jak i dla kursantów, którzy chcą się porządnie zmęczyć, przyjmując jednocześnie ogromną dawkę dobrej zabawy. Nic nie dostarczy Ci takiej dawki endorfin i radości, jak kubański streedance.

To przykład już bardziej zaawansowanej choreografii z zajęć Reggaetonu poprowadzonych podczas marcowego mocno reggaetonowego festiwalu Tirate Un Paso 2016 w Krakowe. https://www.youtube.com/watch?v=CyeME-b7_ro

Zajęcia reggaetonu bardziej w wersji Ladies... ;) https://www.youtube.com/watch?v=liLWSADygog

A tu przykład tego jak tańczą Reggaeton Kubańczycy! :) https://www.youtube.com/watch?v=t7A2a-avp-Q